Vyberte si tu správnou dovolenou s našimi cestovními kancelářemi
spacer

Turističtí průvodci

prebal
ALBÁNIE - Bradt - Průvodce po Albánii je nepostradatelným pomocníkem při cestách po jedné z nejkouzelnějších a přitom turisticky nejméně probádaných zemí Balkánu, v níž najdete krásná starobylá města, půvabné pláže, velkolepá pohoří a vzrušující archeologická naleziště. Lidé jsou zde milí a pohostinní, flóra a fauna je rozmanitá a unikátní a místní kuchyně a víno jsou lahodné.
Cena v obchodě: 398,-   Naše cena: 318,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
ALPY - Rough Guides - Francie, Itálie, Německo, Rakousko, Slovinsko, Lichtenštejnsko & Švýcarsko
Nejrozsáhlejší průvodce napříč celými Alpami, bez nějž se neobejde žádný turista, který tyto nádherné hory navštíví.
Cena v obchodě: 898,-   Naše cena: 719,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
ANGLIE & WALES - Rough Guide - Další z oblíbené a oceňované řady průvodců. Najdete v něm přehledné mapy měst se zaznačenými kulturními a historickými památkami, hotely, penziony, restauracemi a kavárnami, stejně jako mapy jednotlivých venkovských oblastí. Doporučí vám v daném místě vhodné ubytování a stravování s ohledem na stav vaší peněženky.
Cena v obchodě: 898,-   Naše cena: 719,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
ARGENTINA - Rough Guide - Argentina se může pochlubit mnoha zajímavostmi, které by si mohly osobovat titul přírodní div světa: majestátní vodopády Iguazú, nádherný Glaciar Perito Moreno, úchvatné velrybí kolonie u Penínsuly Valdés nebo hory v okolí rekreačního letoviska Bariloche - a vlastně celá Patagonie jako taková.
Cena v obchodě: 848,-   Naše cena: 678,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
ATHÉNY a okolí - Rough Guide - Průvodce Rough Guide je v současnosti nejobsáhlejší příručkou pro poznávání Athén a jejich nejbližšího okolí. Obsahuje:
podrobný popis těch nejvýznamnějších, ale i méně známých pamětihodností řecké metropole - od Akropole přes přístav Pireus až po okrajové části města s jejich osobitými folklórními prvky i starověkými památkami;
Cena v obchodě: 298,-   Naše cena: 238,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
AUSTRÁLIE - Rough Guide - Poznejte každý kout rozlehlé Austrálie s pomocníkem, který vás nenechá na holičkách! Průvodce po Austrálii britské řady Rough Guides vás bezpečně provede zemí, na kterou se nedá jen tak zapomenout. Přehledné mapy, desítky fotografií, zasvěcené informace o přírodních i uměleckých krásách a ověřený výběr ubytovacích, stravovacích a zábavních zařízení všech cenových kategorií vám poskytnou to nejlepší zázemí pro dobrodružnou cestu.
Cena v obchodě: 1098,-   Naše cena: 878,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
BRAZÍLIE - Rough Guide - Brazilci často říkají, že jejich země je spíše kontinentem než státem, a nejsou daleko od pravdy. Svou rozlohou Brazílie předčí i Spojené státy (nepočítáme-li Aljašku), cesta z Recife na východě až na západní hranici s Peru je delší než z Londýna do Moskvy a vzdálenost mezi severní a jižní hranicí je asi stejná jako mezi New Yorkem a Los Angeles.
Cena v obchodě: 788,-   Naše cena: 630,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
BULHARSKO - Rough Guide - Turistický průvodce řady Rough Guide je jedním z nejpropracovanějších a nejucelenějších knižních průvodců po zemi, o které se toho v Evropě ví jen velmi málo. Najdete v něm především přesné a aktuální informace o městech a vesnicích, počínaje Sofií a zapadlými osadami konče.
Cena v obchodě: 598,-   Naše cena: 479,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
Burgundsko a údolí Loiry - Rough Guide - Praktický průvodce dvěma okouzlujícími a turisty velmi vyhledávanými regiony, výtah z RG Francie.
* Objevte ta nejkrásnější zákoutí regionů ležících v srdci Francie.
* Vyberte si místa, která chcete navštívit, a nechejte se přitom inspirovat fotografiemi a zajímavými popisy místních památek a přírody.
* Přečtěte si o zvycích, regionálních specialitách a životě místních obyvatel.
* Spolehněte se na rozsáhlé aktuální seznamy nejlepších míst k pobytu, stravování i zábavě pro různě náročné turisty.
Cena v obchodě: 348,-   Naše cena: 278,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
ČERNÁ HORA - Bradt - Divoká krása černohorské krajiny již není pro svět žádným tajemstvím. Země, která pronikla na turistické mapy poměrně nedávno, si brzy získala množství obdivovatelů azurovým pobřežím Jadranu a hornatým vnitrozemím, jež nabízí dobré podmínky k letní turistice i zimnímu lyžování. Přidejte navíc ještě nezkrotnou povahu místních obyvatel a jejich lahodná jídla a získáte skvělou destinaci, jíž málokterý cestovatel odolá.
Cena v obchodě: 398,-   Naše cena: 318,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
ČÍNA - Rough Guide - Průvodce Čínou patří do početné skupiny světoznámých bedekrů nakladatelství Rough Guide, které jsou proslulé svým mimořádným záběrem a rozsahem a současně přesností, aktuálností a také poutavým stylem.
Cena v obchodě: 1098,-   Naše cena: 878,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA - Rough Guide - Vydejte se po Dominikánské republice s pomocí naprosto spolehlivých map, jaké v jiných průvodcích nenajdete.
Cena v obchodě: 668,-   Naše cena: 534,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
EGYPT - Rough Guide - Egypt patří k turisticky nejatraktivnějším zemím světa – jednak pro svou historii jako kolébka kultury, jednak pro příznivé podmínky pro nejrůznější druhy rekreace. Najdete tu jeden ze sedmi divů světa — světoznámé pyramidy v Gíze —, ale také řadu dalších památek.
Cena v obchodě: 748,-   Naše cena: 559,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
FINSKO - Rough Guide - Finsko bylo vždy nejvíce izolovanou a nejméně pochopitelnou ze všech skandinávských zemí. Nezávislost získalo teprve roku 1917 a předtím bylo po stovky let pod nadvládou dvou imperiálních mocností: nejprve to byli Švédové a potom carské Rusko. Proto se směr jejího historického vývoje vždy řídil bojem za získání nezávislosti, bojem za uznání a bojem o samotnou existenci země.
Cena v obchodě: 348,-   Naše cena: 279,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
Florida - Rough Guide - Celobarevný průvodce, který obsahuje přehled významných památek, popisy tras a odborné recenze, stejně jako podrobné seznamy, mapy a výčty největších zajímavostí.
Cena v obchodě: 688,-   Naše cena: 550,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
FRANCIE - Rough Guide - Aktualizovaný průvodce jednou z nejzajímavějších a nejkrásnějších zemí Evropy.
Jste milovníci nádherné přírody, úchvatných hor a malebných liduprázdných pláží? Rádi poznáváte nová města s bohatou kulturní tradicí, příjemnými lidmi a spoustou památek? Baví vás dobrodružné výpravy do hor či sjíždění divokých řek nebo si rádi dopřejete dobré jídlo a sklenku prvotřídního vína? Ať odpovíte jakkoli, Francie vás rozhodně nezklame. A její poznávání vám usnadní nově aktualizovaný průvodce z řady Rough Guides.
Cena v obchodě: 998,-   Naše cena: 798,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
CHILE - Rough Guide - Chile tvoří dlouhý úzký pás země přilepený k samému okraji jihoamerického kontinentu. Když se na ni podíváte do zeměpisného atlasu, na první pohled vás zaujme svým zcela výstředním až fantaskním tvarem. Je to rozvinutá, relativně prosperující země, jež se navíc - pokud pomineme nechvalně známou epizodu vlády Pinochetova vojenského režimu - pyšní dlouhou tradicí politické kultury a stability.
Cena v obchodě: 778,-   Naše cena: 623,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
CHORVATSKO - Rough Guide - Díky svému dlouhému, výrazně členitému pobřeží a více než tisícovce ostrovů je Chorvatsko jedním z nejvyhledávanějších cílů všech, kdo touží po dovolené na sluncem zalitých plážích u průzračně čistého moře.
Cena v obchodě: 698,-   Naše cena: 558,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
INDIE JIH - Rough Guide - Bombaj, Góa, Karnátaka, Kérala, Tamilnádu, Ándhrapradeéš, Andamány. V úvodní části najdete základní fakta o indickém subkontinentu, doporučení o nejvhodnější době pro pobyt v té které části Indie a výčet nejzajímavějších míst, která byste si neměli nechat ujít.
Cena v obchodě: 698,-   Naše cena: 558,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
INDIE SEVER - Rough Guide - Severní Indie vyniká svou pestrostí a rozmanitostí. Vkročíte-li do ulic kteréhokoliv zdejšího města, potkáte na každém kroku vyznavače snad všech světových náboženství, příslušníky nepopsatelně složitého systému kast a podkast.
Cena v obchodě: 898,-   Naše cena: 719,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
IRSKO - Rough Guide - Turistický průvodce řady Rough Guides po Irsku je příručka, která vás provede po jedné z nejtajuplnějších zemí Evropy.
Najdete v ní popis všech hlavních oblastí včetně pamětihodností Irské republiky i Severního Irska.
Cena v obchodě: 748,-   Naše cena: 599,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
ITÁLIE - Rough Guide - Ze všech evropských zemí je Itálie patrně tou, již lze nejobtížněji charakterizovat. Je zároveň moderní a průmyslovou zemí, ale také zemí zemědělskou, kde jsou obyvatelé silně orientováni na rodinu a jejich život je spjat s tradicemi a obřady katolické církve.
Cena v obchodě: 998,-   Naše cena: 798,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
IZRAEL - Bradt - Izrael je nádherná země dramatických, nesmírně malebných kontrastů, země bohaté a velmi dlouhé historie a rušné současnosti, politických a vojenských událostí, které světové veřejnosti bohužel poněkud zakrývají skutečný život pod mediálně transponovaným povrchem.
Cena v obchodě: 548,-   Naše cena: 438,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
JAPONSKO - Rough Guide - Japonsko je země starodávných božstev a stejně věkovitých a úctyhodných tradic, ale zároveň místo velmi moderní a dynamické. Zdejší vysokorychlostní vlaky vás pohodlně a naprosto spolehlivě dopraví z jednoho konce země na druhý.
Cena v obchodě: 1498,-   Naše cena: 1198,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
JEMEN - Bradt - Žádná země na Středním východě nezosobňuje starou Arábii tak jako Jemen. Je to země starobylých tradic a kultury, která sehrála význačnou roli v dějinách tohoto světa. Poznejte i vy pozůstatky říše královny ze Sáby, slavné mešity i zdejší pohostinnost.
Cena v obchodě: 498,-   Naše cena: 399,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
JIŽNÍ AFRIKA - Rough Guides - Turistický průvodce řady Rough Guide je v současnosti nejobsáhlejší příručkou pro cestování do Jižní Afriky. Najdete v ní detailní popis a ucelený souhrn turistických atrakcí od širokých kapských pláží až po svěží krajinu Winelandu a stezky vedoucí divočinou Krugerova národního parku.
Cena v obchodě: 498,-   Naše cena: 399,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
JORDÁNSKO - Rough Guides - Jordánsko - lákavá exotická lokalita, která byla ještě před nemnoha lety pro českého turistu jenom smutným neuskutečnitelným snem. Dnes se nám brána do zemí Blízkého východu konečně začíná otevírat.
Cena v obchodě: 578,-   Naše cena: 462,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
KAMBODŽA - Rough Guide - Kambodža je země doposud spíše neznámá, ale v poslední době se stává součástí oblíbených turistických tras po jihovýchodní Asii. Jednoznačně největším lákadlem pro většinu zahraničních návštěvníků jsou úchvatné chrámy v Angkoru, což ale v žádném případě neznamená, že by postrádala další zajímavosti a turistické atrakce
Cena v obchodě: 598,-   Naše cena: 479,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
KANADA - Rough Guides - Chcete poznat Kanadu, vydejte se s námi s pomocí naprosto spolehlivých map, jaké v jiných průvodcích nenajdete. Vyberte si místa, která chcete navštívit, a nechejte se přitom inspirovat desítkami fotografií.
Cena v obchodě: 1198,-   Naše cena: 959,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
KARIBIK - Rough Guides - Vznešené palmy kolébající se nad plážemi bílého písku, průzračné vody plné korálových útesů, rumový koktejl popíjený v pohodlném křesílku - to je ten pravý Karibik, oblíbená tropická pohádka mnohých cestovatelů. Jedná se o jedinečnou oblast, která nabízí nepřeberné možnosti odpočinku na prosluněných písečných plážích a veškerý možný komfort, jenž do těchto končin láká požitkáře z celého světa.
Cena v obchodě: 998,-   Naše cena: 798,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
KEŇA - Rough Guides - Druhé vydání turistického průvodce z řady Rough Guide patří k nejobsáhlejším příručkám pro cestování do této oblíbené destinace Východní Afriky.
Cena v obchodě: 748,-   Naše cena: 599,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
KORSIKA - Rough Guides - Průvodce Korsika patří do početné skupiny světoznámých bedekrů edice Rough Guides, které jsou proslulé svým mimořádným záběrem a rozsahem a současně přesností, aktuálností a také poutavým stylem. Aktualizované vydání průvodce přináší množství informací o nejznámějších přírodních skvostech tohoto středomořského ostrova, jako jsou Korsický přírodní park, opuštěné pláže, průzračné řeky s hlubokými tůněmi, prastaré lesy majestátních borovic laricijských, přírodní rezervace Scandola a mnohé další. Informuje také o malebných korsických městech a vesnicích na pobřeží i ve vnitrozemí.
Cena v obchodě: 548,-   Naše cena: 438,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
KOSTARIKA - Rough Guides - Kostarika je kraj, kam míří zájezdy spousty cestovních kanceláří i kroky baťůžkářů, kteří se rozhodli prozkoumat krásy Střední Ameriky na vlastní pěst. Přestože je od nás tato země značně vzdálená, průvodce nabízí řadu leteckých spojů v Prahy nebo z Vídně.
Cena v obchodě: 588,-   Naše cena: 471,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
KUBA - Rough Guides - Druhé, doplněné vydání průvodce Rough Guide po Kubě je tou nejlepší pomůckou pro orientaci v zemi žhavého slunce, svůdné salsy a ohnivého rumu. Hned v úvodu najdete inspirativní přehlídku toho, co na Kubě nesmíte minout – nejživější kluby, bary a kavárny, restaurace, pláže, nádherné vyhlídky i architektonické skvosty.
Cena v obchodě: 748,-   Naše cena: 599,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
LAOS - Rough Guides - Laos umožňuje nahlédnout do prostředí dávno zapomenuté Asie, do kraje nedotčené džungle, života lidí proslulých svým přátelstvím a do Vientiane coby nejpoklidnější metropole na zemi. Průvodce řady Rough Guides po Laosu přináší užitečné informace o tradičních slavnostech, etnických skupinách a věhlasném chrámovém umění, ale nechybí zde ani fascinující přehled historie jednoho z posledních komunistických států.
Cena v obchodě: 528,-   Naše cena: 422,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
LONDÝN - Rough Guides - Průvodce Londýn z řady Rough Guides je neocenitelnou pomůckou každého cestovatele. Nabízí nejen obrovské množství zasvěcených informací o městě a jeho architektuře a historii, ale také spoustu užitečných rad. Londýn si můžete projít prostřednictvím přehledných map, na nichž jsou vyznačeny nejen všechny pamětihodnosti, ale také hotely, restaurace a nejrůznější instituce.
Cena v obchodě: 498,-   Naše cena: 399,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
MAĎARSKO - Rough Guides - Nepřekonatelná cestovní příručka po této bohaté a zajímavé středoevropské zemi zahrnuje:
Čtivá pojednání o významných městech a pamětihodnostech, počínaje elegantní Budapeští přes historická města v romantickém dunajském ohbí až po zapadlé malebné vísky Severomaďarského středohoří.
Cena v obchodě: 598,-   Naše cena: 479,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
MALLORCA & MENORCA - Rough Guides - Mallorca i Menorca patří k nejoblíbenějším destinacím a ideálním místům pro trávení letních dovolených. Mezi své cíle je zahrnují nejenom cestovní kanceláře, ale stále častěji sem vyrážeji i individuální cestovatelé.
Cena v obchodě: 548,-   Naše cena: 438,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
Maroko - Rough Guides - Pouze úžina Gibraltarského průlivu odděluje Maroko od Evropy. Překonáte-li ji, čeká vás na druhé straně naprosto odlišný svět, který vám přinese opojné zážitky. Jen málo zemí na světě může nabídnout tak strhující mix proslulých stavebních památek, hluboce zakořeněných tradic a geografické rozmanitosti. Ať už smlouváte na soukách ve Fesu, šplháte po horských stezkách Vysokého Atlasu nebo zkoumáte pouštní oázy marockého jihu, tento celobarevný průvodce přináší vyčerpávající informace o všem, co o Maroku potřebujete vědět.
Cena v obchodě: 748,-   Naše cena: 598,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
MEXIKO - Rough Guides - MEXIKO - pro Evropana je slovem probouzejícím fantazii. Při jeho vyslovení se nám hlavou mihne kaleidoskop tajemných mayských pyramid, nádherných barokních kostelů se dvěma zvonicemi, širokých sombrer na hlavách snědých mužů s kníry, hlubokých očí míšenek a všudypřítomných čokoládových dětí.
Cena v obchodě: 798,-   Naše cena: 638,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
MONGOLSKO - Bradt - Navštivte s námi Mongolsko, pohádkovou zemi s rozlehlými pláněmi, kolísavým klimatem a mimořádnou přírodou. Podnebí je zde občas velmi drsné, kruté mrazy v zimě, ale i uprostřed léta může přijít překvapivá sněhová sprška. Cestovatele tu vůbec čeká mnoho nepředvídaných překážek, jako je třeba brodění přes rozvodněné řeky.
Cena v obchodě: 598,-   Naše cena: 479,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
NAMIBIE, BOTSWANA & VIKTORIINY VODOPÁDY - V turistickém průvodci po těchto nejatraktivnějších jihoafrických lokalitách mimo jiné najdete:
Zajímavý popis pravé africké divočiny, nádherných přírodních scenérií pouště Namib, řeky Okavango, Viktoriiných vodopádů a rozlehlých národních parků Etosha a Chobe.
Cena v obchodě: 698,-   Naše cena: 558,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
NĚMECKO - Rough Guides - Německo si po sjednocení konečně vybudovalo lepší profil jako turistická destinace, z nemalé části díky pozoruhodné obnově Berlína, jednoho z nejúžasnějších a nejzajímavějších měst v Evropě. Ovšem půvab Německa se v žádném případě neomezuje pouze na jeho hlavní město. Navštívíte-li Německo, objevíte přátelský, kosmopolitní a multikulturní národ, který se z velké většiny vyrovnal se svou minulostí.
Cena v obchodě: 998,-   Naše cena: 798,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
NEPÁL - Rough Guides - Průvodce po Nepálu poskytuje vyčerpávající množství informací o zemi donedávna nedotčené civilizací, o pestré škále etnik, která tu žijí.
Cena v obchodě: 528,-   Naše cena: 442,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
Norsko - Rough Guides - Norské království oplývá množstvím přírodních krás a jeho obyvatelé patří statisticky k nejšťastnějším lidem naší planety. Je drsně krásnou zemí hor, vodopádů, rozeklaných fjordů a majestátních ledovců. Okouzluje nejen milovníky zimních sportů, kteří se zde mohou až šest měsíců v roce ve špičkových povětrnostních podmínkách věnovat lyžování, snowboardingu nebo snowkitingu, ale i další návštěvníky této severské země.
Cena v obchodě: 598,-   Naše cena: 478,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
NOVÝ ZÉLAND - Rough Guides - Nový Zéland se těší lichotivé pověsti jedinečné země s úchvatnou, drsně nádhernou krajinou: pobřežím rozeklaným množstvím divokých útesů, dlouhými písečnými plážemi, prastarými, dodnes takřka panenskými lesy, horami s ledovcovým příkrovem a jezery s křišťálově čistou vodou a především naprosto výjimečnou flórou a faunou, to vše pod průzračnou, blankytně modrou oblohou.
Cena v obchodě: 898,-   Naše cena: 719,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
PAŘÍŽ - Rough Guides - Nejnovější průvodce představuje perlu na Seině, Paříž, v její dokonalé kráse. Podrobně seznamuje cestovatele s jednotlivými pařížskými čtvrtěmi, poskytuje základní informace o všemožných památkách, o které turista doslova zakopává na každém kroku. Ať už jsou to ty nejznámější architektonické skvosty, jako jsou klasické stavby Notre-Dame či Louvre, nebo monumentální moderní architektura čtvrti La Défense či šokující stavba Centre Pompidou.
Cena v obchodě: 698,-   Naše cena: 558,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
PERU - Rough Guides - Turistický průvodce po Peru řady Rough Guides je odbornou, vysoce aktuální knihou, sepsanou nezvykle citlivě a s respektem ke kultuře původních obyvatel země. Vedle úvodních rad o cestování do této úchvatné země přináší srozumitelný popis všech významných památek, inckou pevností Machu Picchu počínaje a nejvýše položenou železnicí na světě konče.
Cena v obchodě: 688,-   Naše cena: 550,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
PETROHRAD - Rough Guide - Průvodce po Petrohradu z řady turistických průvodců Rough Guide je tím nejobsáhlejším a nejspolehlivějším společníkem na vaší cestu do "hlavního města ruského severu".
Obsahuje působivé popisy všech památek, od nezapomenutelného Zimního paláce po místa a uličky nabité atmosférou spjatou s dějem románu Zločin a trest.
Cena v obchodě: 598,-   Naše cena: 479,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
POBALTSKÉ STÁTY - Rough Guides - Pobaltské státy - Litva, Lotyšsko a Estonsko - zdobí tři z nejvíce okouzlujících národních metropolí východní Evropy, přičemž každá má zcela osobitý charakter a pyšní se výjimečnou řadou historických staveb stejně jako bujarým nočním životem a neustále se rozvíjející kulturní scénou. Za hlavními městy se již rozprostírají široké pásy nedotčené krajiny plné jezer, bažin a mokřadů.
Cena v obchodě: 648,-   Naše cena: 518,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
PORTUGALSKO - Rough Guides - Portugalsko je neobyčejně krásnou zemí. Modravé řeky, husté lesy a zelená údolí střední a severní části země jsou v ostrém protikladu k jižnímu křivolakému pobřeží s jeho četnými zátokami, útesy a písčinami. Dokonce i vyprahlé pláně provincie Alentejo jsou porostlé rozsáhlými olivovými a pomerančovníkovými háji, korkovníky a vinnou révou.
Cena v obchodě: 778,-   Naše cena: 623,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
PROVENCE A AZUROVÉ POBŘEŽÍ - Rough Guides - Provence je rozlehlý a rozmanitý region, jehož kontrastní krajina zahrnuje venkovská pole a vesnice ve vnitrozemí, nepřístupné horské oblasti Alp na severu a východě a rychle se rozvíjející Riviéru na jihu. Hlavním městem Azurového pobřeží je Nice, velmi zajímavá a pulsující směs italského vlivu, zašlé zlaté éry, lesku a prvotřídního umění.
Cena v obchodě: 548,-   Naše cena: 438,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
RUMUNSKO - Rough Guides - Vydáte-li se na cestu do Rumunska, čekají na vás horské scenerie, bohatá a různorodá příroda, pestrá lidová kultura, lidé a způsob jejich života, jenž v některých případech jako by vypadl přímo z 19. století. Rumunsko však patří také k turisticky nejnáročnějším zemím východní a střední Evropy.
Cena v obchodě: 548,-   Naše cena: 438,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
ŘECKÉ OSTROVY - Rough Guides - Po průvodci Řecko vycházejí v Nakladatelství JOTA také Řecké ostrovy. Jde o výběr dnes velmi populárních a hojně navštěvovaných řeckých ostrovů, s podrobným popisem možností ubytování, stravování, kulturních i sportovních aktivit. Do jednotlivých kapitol jsou přehledně rozděleny ostrovy severovýchodu Egejského moře, Jónské či Dodekanéské ostrovy, Kréta a další.
Cena v obchodě: 678,-   Naše cena: 542,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
ŘECKO - Rough Guides - Turistický průvodce po Řecku z řady Rough Guides je úžasná příručka popisující nádhernou zemi. Seznámíte se v ní s Řeckem jako takovým, dozvíte se, která období jsou nejvhodnější k cestování a na co byste před cestou neměli zapomenout (nechybí podrobný obsah průvodce). Najdete v ní praktické rady týkající se dopravy, ubytování, stravování a další potřebné informace nezbytné pro přípravu cesty.
Cena v obchodě: 898,-   Naše cena: 719,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
ŘÍM - Rough Guides - Řím je nejúchvatnějším městem v Itálii, což z něj zároveň v očích mnoha lidí činí i nejvíce okouzlující město na světě. Ve starodávné metropoli, plné pozůstatků na více než dvě tisíciletí lidského osídlení, můžete strávit třeba celý měsíc a přesto ji poznáte sotva letmo. Město je ale něčím víc než jen muzeem pod otevřeným nebem: jeho kultura, jídla a obyvatelé spoluvytvářejí moderní pulzující město, které by bývalo stálo za návštěvu i bez svojí bohaté minulosti.
Cena v obchodě: 548,-   Naše cena: 438,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
Sardinie - Rough Guides - Sardinie je ostrov mnoha tváří. Mile se na vás usmívá a láká vás k návštěvě některé z nádherně čistých pláží či jednoho z luxusních letovisek, současně se ale tak trochu odvrací, jako by chtěla, abyste některá tajemství odhalili sami. A právě v tom spočívá její kouzlo.
Cena v obchodě: 498,-   Naše cena: 398,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
SKOTSKO - Rough Guides - Průvodce Skotsko z řady Rough Guides je obsáhlý a jedinečný společník, který by rozhodně neměl chybět v batohu žádného turisty směřujícího do této oblíbené destinace. Průvodce je přehledně rozdělen podle oblastí, což umožňuje jednoduchou a rychlou orientaci. Detailně popisuje nabídku památek, muzeí a vyhledávaných oblastí. Upozorňuje na místa, která byste neměli minout, ale i na ta, jejichž návštěva je finančně, časově i z hlediska dopravy náročnější.
Cena v obchodě: 798,-   Naše cena: 638,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
Cena v obchodě: 448,-   Naše cena: 359,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
SLOVINSKO - Rough Guides - Geografická rozmanitost, v mnoha jiných zemích naprosto nepředstavitelná, zdvojnásobuje velikost Slovinska. Je to země nekonečné různosti a magických krajin, svírající v náruči říši bílých vápencových hor, ohromující podzemní svět jeskyní, rozmáchlé vinice a skalnaté pobřeží, zkrášlené historickými přístavy.
Cena v obchodě: 598,-   Naše cena: 479,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
SRÍ LANKA - Rough Guides - Průvodce Rough Guide je nejúplnějším průvodcem po této fascinující zemi. Každá kapitola obsahuje detailní informace o daném místě a věnuje se i všemu zajímavému od jídla a jazyka po média a sport. Najdete tu rovněž základní informace o životním prostředí, politice, kultuře, hudbě a historii.
Cena v obchodě: 598,-   Naše cena: 478,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
ŠPANĚLSKO - Rough Guides - Pokud jste ve Španělsku ještě nebyli, musíme začít varováním: Španělsko vás rychle chytne a nepustí. Podobně jako mnoha dalším turistům, kteří se pouze zajeli vykoupat v moři nebo si prohlédnout Madrid, se vám může stát, že uvíznete ve víru některé z divokých slavností, zamilujete se do zdejší nádherné přírody a srdečných lidí, a než se vzpamatujete, uvědomíte si, že Španělsko je vaše nová láska na celý život.
Cena v obchodě: 998,-   Naše cena: 798,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
ŠVÉDSKO - Rough Guides - Další z průvodců renomované řady Rough Guide představuje skvělou pomůcku při cestách touto fascinující a často neprávem přehlíženou zemí. Ocení jej nejen cestovatelé, ale pro bohatství, důkladnost a rozmanitost informací také všichni, kdo se zajímají o švédskou historii a kulturu.
Cena v obchodě: 778,-   Naše cena: 623,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
ŠVÝCARSKO - Rough Guides - Průvodce řady Rough Guides po Švýcarsku je obsáhlým a spolehlivým společníkem, který vás zavede do nejzajímavějších míst této čisté a idylické země. Kvalitní barevné fotografie vás jistě inspirují k objevování starověkých ulic Bernu nebo oslňujících výhledů na Ženevské jezero, k výstupu na proslulý Matterhorn i k toulkám alpskou scenérií. V průvodci najdete praktické informace o místní dopravě, možnostech ubytování, stravování i zábavy, a to i pro „batůžkářský“ rozpočet.
Cena v obchodě: 698,-   Naše cena: 558,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
TANZANIE - Rough Guides - Tanzanie, ležící jižně od rovníku, je největší zemí východní Afriky a místem, které rozhodně stojí za to navštívit. Savany Serengeti, kráter Ngorongoro, zasněžené Kilimandžáro, nejvyšší hora v Africe, nebo ostrov Zanzibar se svými idylickými plážemi a historickým Stone Townem - to jsou jen některé z krás, kterými Tanzanie plní turistické brožury po celém světě.
Cena v obchodě: 898,-   Naše cena: 719,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
THAJSKO - Rough Guides - Průvodce Thajskem edice Rough Guides je nejucelenější a nejdostupnější průvodce po této fascinující zemi. Najdete v něm nejaktuálnější informace z Bangkoku, ze všech oblastních sídel a nejvybranějších, nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších pláží a ostrovů.
Cena v obchodě: 848,-   Naše cena: 678,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
UKRAJINA - Bradt - Ukrajina, stát ve východní Evropě u Černého a Azovského moře, procházela poměrně pestrým vývojem, dnes je ovšem cílem řady turistů. Právě pro ně vychází již třetí aktualizované vydání oblíbeného průvodce z britské řady Bradt, který přináší nejnovější informace o cestování do země, která se v posledních letech mimořádně proměnila.
Cena v obchodě: 548,-   Naše cena: 438,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
VENEZUELA - Bradt - Venezuela, země podmanivě krásná a přitom cenově dostupná, je nádhernou destinací, kde si přijde na své každý milovník cestování. Hustě obydlené pobřeží na severu vystřídají dál na jih nesmírná území nedotčené divočiny.
Cena v obchodě: 798,-   Naše cena: 638,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
VÍDEŇ - Rough Guides - akousko je země s neobyčejně bohatou kulturou, krásnou přírodou a příjemnými lidmi. Na první pohled je stabilní, blahobytná a v mnoha ohledech konzervativní, takže mnozí turisté jen stěží dokáží uvěřit, že velkou část dvacátého století strávila bojem o svou národní identitu.
Svědkem těchto proměn byla samozřejmě také Vídeň, která je hlavním lákadlem většiny turistů, tedy zejména těch, kteří do země míří za památkami a kulturou.
Cena v obchodě: 278,-   Naše cena: 222,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
Vietnam - Rough Guides - Vietnam – země s devadesáti miliony obyvatel – už dávno nepřitahuje turisty pouze pozůstatky vietnamsko-americké války, už je nelákají třicet let stará bojiště a zbytky vojenské techniky. Většina z nich míří do Hanoje, hlavního města, a druhým turistickým cílem se stalo Ho Či Minovo Město. Je pravda, že během týdenního pobytu se toho poctivě o mnoho víc stihnout ani nedá.
Cena v obchodě: 698,-   Naše cena: 558,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
VÝCHOD USA- Rough Guides - pojené státy americké jsou označovány za kolébku demokracie a bylo to právě východní pobřeží, kam přijížděli z Evropy první osadníci této pozoruhodné země. Okouzlující, nezapomenutelné a v některých oblastech i překvapivě tradiční, to jsou zajímavá místa východní části USA, jejichž pestrá řada obsahuje vše, od atrakcí působivých až po skutečně výstřední.
Cena v obchodě: 798,-   Naše cena: 638,-  » Objednat » Podrobnosti
prebal
ZÁPAD USA – Národní parky - Rough Guides - Aktualizované vydání průvodce přináší množství informací o nejznámějších přírodních skvostech této rozlehlé oblasti, jako jsou národní parky Yosemite, Sequoia, Yellowstone, Grand Canyon a mnohé další. Informuje také o známých amerických velkoměstech na pacifickém pobřeží od Seattlu přes San Francisco a Los Angeles až po San Diego.
Cena v obchodě: 698,-   Naše cena: 558,-  » Objednat » Podrobnosti